ABL-12.000MHZ-B2
Mfr.Part #
ABL-12.000MHZ-B2
Manufacturer
Abracon
Package/Case
Datasheet
ABL-12.000MHZ-B2
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF TH
Stock
6532
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C